RC Rally Čelechovice na Hané za námi

24.08.2021

Netradičně pro Moraviacup - protože v neděli 22.8.2021 proběhl již čtvrtý závod letošní sezóny Moraviacup Rc Rally. tentokrát jsme po roční pauze - způsobeném běháním za virem - opět navštívili areál Sokola v Čelechovicích na Hané. 

Tam na všechny účastníky (a bylo jich opravdu dost ) čekala fantasticky nachystaná trasa o kterou se postaral náš hostitel - Vašek Brychta. ( za pomoc ovšem děkujeme i klukům z SKP ČT Pištovi a Peťovi a taky vedení šampionátu - Honzovi a Lubošovi).

Poprvé letos se na startovní čáru postavily  i vozy 2WD. V kategorii se jich nasbíralo až 5. Faktem je, že většinu (tedy tři vozy) tvořili " přespolní" , kteří se přihlásili svojí účasti do šampionátu. Jelikož se jednalo o republikovou špičku už ráno bylo nastíněno jak to asi dopadne...

Jelikož v tomto roce se jedná o novinku v pravidlech a je dovoleno startovat se dvěma vozy v případě , že jedno je 2WD pro některé se stal závod dvojnásob delším.  Fantastický upravená a vyznačená trať společně se zázemím ve formě bufetu s širokým výběrem nejen teplých jídel a nealka udělala z této slunečné neděle opravdový závodnický zážitek.

I přes některé obavy, které se objevily během prvních RZet o počasí - vyšlo vše na jedničku a ani kapka deště nezničila tuto akci. Výsledkové pole se po prvních RZ tách rozdělilo do skupinek kde se válčilo až do posledního průjezdu.

Petr Pavlát a Marek Střihavka ukázali, že i s pohonem jedné nápravy se dá vyhrát. Na konci celého podniku je mezi prvním  (P.P) a druhým (M.S) dělilo 1.004 s. Třetí v absolutním pořadí skončil zase Petr Pavlát ale tentokrát s pohonem všech kol. ( Jak to vypadá v takovém případě na stupních vítězů můžete vidět na foto).

Je vidět , že když žijete rc rally spoustu let  a děti  vedete ve svých stopách - výsledky se dostaví.. V Rally Academy nebylo proto překvapením, že syn Alex Ayrton Pavlát s přehledem vyhrál. Jak moc dobrý je ve svém útlém věku svědčí i celkové 10 místo v hlavní kategorii.

V Pirelli cup se stal - jako tento rok pokaždé - vítězem Honza Červenka před Jirkou Polesem a Mirkem Krejčím.

Ve věkových kategoriích se sešlo nejvíc v kategorii Veterán a to právě i pro to, že do ní spadá celkový vítěz P.P. - tedy poprvé soutěžilo 6 posádek. Za Petrem Pavlátem se umístil Petr Bortel a na bedně je doplnil Štefan Velas.

Týmovou trofej opět vyhrál Samohýl Škoda Tým, před Hornet Racing Teamem a týmem SKP Český Těšín

Atmosféru tohoto skvělého podniku si můžete vychutnat na fotografiích.

Takže ještě jednou dík Vaškovi a pokud by byla možnost se potkat i v příští sezoně na této fantastické rovinaté trati - budeme se těšit i příští rok.

FOTO Karolína                                                                                                                                                          H.H.