Polovina sezony se blíží

12.08.2021

Už v neděli 22. srpna se náš 9. ročník Moravia Cup RC Rally přehoupne do své druhé poloviny. Fakt , že většinou o prázdninách nebývalo tolik podniků jako letos - ale to je dáno situací, kdy nebylo možno zahájit sezónu dle plánu. I přesto se zdá, že v letošním podniku bude opět odjeto minimálně osm podniků, což je obrovským úspěchem.

Situace v tabulce je taková, že čelo opět okupují posádky plně profesionálního týmu Samohýl Škoda Teamu (Charvát, Viktora, Lysák) Usadili se po třech podnicích na čele . Za nimi v závěsu dvojice Klinkáček, Rohel,Horák, Červenka ml.  - mezi nimiž na 4-8 místě je rozdíl 4 bodů. Pro boj v hlavní kategorii letos bude asi rozhodující počet odjetých závodů konkrétními závodníky. Nu což - už po nedělním závodě muže být opět vše jinak.

Další kategorie , která se stála v posledních letech velice oblíbenou letos trochu skomírá. Letos do Pirelli Cupu je přihlášeno jen 7 posádek, takže jakákoli účast na závodech v této kategorii je příslibem tučného bodového zisku. Zatím všechny 3 závody vyhrál Jan Červenka a zdá se, že při průběžném sedmém místě v hlavní kategorii má solidně našlápnuto k vítězství v této kategorii. Ale...kdo ví.

V Rally Academy je situace velice podobná jako v minulých letech - když nepřijedou Klichovi - kategorie jako by nebyla... Takže je skoro jasné, že vítězem bude někdo z přiměním Klich/Klichová.

Další novinkou , která je pro letošní sezónu oživením je rozdělení do věkových skupin.

Fakt, je že mimo Veterány je to spíš druhotná záležitost pro jezdce ( to lze usoudit z udivených reakcí na závodech na případné umístění na "bedně" v těchto kategoriích). Dle dosavadních výsledků se zdá, že o titul historicky první titul DĚDKA Moravia cup rc Rally si to rozdá dvojice Bortel , Velas.

V žádné koterii není rozhodnuto a budiž to pozvánkou na nejbližší závod v Čelechovicích na Hané už příští neděli 22.8.2021. Tak tedy na viděnou.