Kalendář na 2024

06.12.2023

Známe kalendář pro příští rok - 2024. 

Kalendář doznal pár drobných změn, jelikož přibyl staronový závod v Suchdole. Stejně jako v roce 2023 i v následující sezoně spojíme síly s Intercupem, ale tentokrát změníme soutěže a lokality. 

Prvním závodem následující sezony bude závod po delší odmlce 6.4.2024 v Suchdole. Podle pořadatele by se mělo jednat o asfaltovou soutěž. Uvidíme v jakém pojetí v Suchdole nad Odrou závod probíhat, protože z minulosti víme, že můžeme očekávat naprosto cokoliv. Závod bude pořádat Ondřej Klich.

Druhý závod bude organizován Intercupem ve Zlíně v areálu firmy Z Studio. Půjde o úplně novou lokalitu, kde by je možné vytvořit jak asfaltovou, tak šotolinovou soutěž. Tento závod bude v režii Tomáše Lysáka v datu 4.5.2024.

18.5. 2024 budou startovat Třanovice. Tato soutěž patří k těm nejnáročnějším šotolinovým soutěžím vůbec a proto je tak oblíbená. Úseky pod dálničním mostem střídají nové lesní pasáže. Této soutěži na nejvyšší úrovni šéfuje Štefan Velas.

Druhá polovina sezóny startuje 8.6.2024 na Vysočině. Taktéž tradiční závod, kde se kombinuje jak rychlá šotolina, tak několik úseků na asfaltovém povrchu. Jak je již zvykem, Luboš Klinkáček připraví skvělý závod.

Předposlední závod se pojede na konci léta 7.9.2024 v Řepišti. Travnaté hřiště, kde řádí krtek, slibuje napínavé souboje do poslední RZty. Stavbu tratě a souboj s krtkem bude mít na starost Pavel Bortel.

Šestý a zároveň poslední závod sezóny se pojede společně s Intercupem 5.10.2024 v Šumvaldě. Čistě asfaltový závod s úzkými mostky bude náročný na koncentraci a neudělání zbytečných chyb. Nejednou se stalo, že most rozhodl. Na konci sezóny půjde o hodně. Závod pořádá Jakub Charvát. Po vyhlášení bude tradičně probíhat vyhlášení celé sezóny.