Ukončení sezóny 2012 a vize sezóny 2013

30.10.2012 12:41

 

Po ukončení posledního podniku se většina posádek přesunula do příjemné a hlavně vytopené na krásných +25 st C hospůdky pod názvem Ranč u Vojty kde pro naši „špinavou“ partu byl přichystaný salónek a festival řízků. Jak je zřejmé z fotek tak i na místě proběhlo vyhlášení výsledků Jesenické rally.

Zde taky proběhlo vyhodnocení celého prvního ročníku a taky rozdání poháru těm nejlepším. Jak to dopadlo v číslech – si najdete v sekci Konečné pořadí. Po zhodnocení byly taky představeny vize a návrhy do příští sezóny. Pro Ty, kteří se z jakéhokoliv důvodu nemohli zúčastnit se pokusím ve zkratce tyto nápady popsat.

 

Ročník 2013 by měl mít opět jako hlavní kategorii soutěž jednotlivců – tak jak tomu bylo letos.

 

Přibyla by soutěž týmů – (co se týče nastínění pravidel pro týmy – mělo by se jednat o 2-3 členné týmu kde v závodě by bodovali vždy jen 2 posádky – nahlášené při přejímce vozů v den závodu, vozy by měly mít stejné barevné zbarvení – design – a měly by být typově stejné – značka, typ, ročník)

 

Pro  zatraktivnění (a v neposlední řadě i zlevnění) závodního pole jezdců jezdících v druhé desítce startovního pole je snaha vytvořit kategorii, která by byla omezena technicky – a to určitě pneumatikami a  pravděpodobně i karoserii (vozy do ročníku XY). Smyslem by bylo, že všechny podniky by tato skupina jela na stejném druhu pneumatik (ten by byl předepsán na začátku roku a platil by celou sezónu). Pro účastníky této kategorie by zmizela nutnost přemýšlení nad obutím před každým závodem. Samozřejmě – účastnicí této kategorie by byli klasifikování i v hlavní kategorii. Účast v této kategorii nevylučuje účast v soutěží týmů.

 

Další novinkou pro sezónu 2013 bude rozšíření počtu podniků na pravděpodobných 7(možná  8).

 

Jsou připraveny i další dílčí změny  v pravidlech a bodování – o kterých Vás všechny budeme informovat zde na naších stránkách jakmile bude ve všem jasno.

 

Foto z vyhlášení zde

 

Kalendář závodů 2020

18.4 Cieszyn PL

2.5. Rychvald

16.5. Řepiště

6.6. Vysočina

27.6. Suchdol n. O.

29.8. Suchdol n. O.

5.9. Třanovice

26.9. Čelechovice

3.10. Šumvald