Tak už jdeme do finále...

25.08.2014 21:32

Předposlední podnik letošní sezony se pomalu blíží. Karvinská rally patří k oblíbenějším podnikům a to z důvodu, že trať je vždy senzačně připravena. Franta ji věnuje tolik času, že není snad možné aby se objevovaly jakékoli nesrovnalosti. Od letošního roku je travnatá část připravována až v poslední chvíli co ale nic nemění na části pod stromy, která je vždy připravena na jedničku.

Letošní závod může již mnohé napovědět k otázkám "jak to letos dopadne?"

 Ve hře je 50 bodů pro vítěze posledních dvou podniků.

V hlavní kategorii ve hře o celkového vítěze jsou již teď jen 3 posádky. Nejblíže prozatím k zisku svého prvního titulu má Luboš (na kterého mimochodem v Karviné čeká opět oblíbený strom...). Vstupuje do předposledního podniku z náskokem 19 bodů před Honzou Viktorou  , který se s karvinskou tratí potká poprvé. Ve hře o titul ještě taky zůstává i Libor který  letos obhajuje svůj loňský titul. Ztráta na prvního však činí již 42 bodů.   

 

V letos přejmenované kategorii Piralli Cup je situace obdobná i když teoretickou možnost na vítězství má až 5 posádek. Faktem však je, že poslední dvě - Wojtek a Ondra - šanci opravdu jen teoretickou. K prvenství má zatím nejblíže Jirka K. i když Honza K. se ztrátou 26 bodů určitě ze hry ještě nevypadl podobně jako Láďa kterého ztráta je už však 40 bodů.

 

V celku zajímavou situaci nám představuje kategorie našich nejmladších a to Rally Academy.

Po Tomově technických problémech z posledního podniku v Suchdole vytěžil nejvíc Oliver, kterému se při neúčasti Toma v jednom z podniků podařilo odskočit na dosud nevídaných 19 bodů. To ho řadí dva závody před koncem do role favorita. faktem je , že Tom se nevzdá do posledních metrů Šumvaldského podniku  ale pokud se Oliverovi vyhnou technické problémy, které by mu znemožnily bodovat bude to mít Tom nesmírně těžké. Třetí místo zatím drží Patrik a zdá se, že pokud bude pokračovat ve svých výkonech měl by si jej uhájit. Možnost na druhé nebo dokonce i první místo tady je ale ta je spíše z oblastí snů.

 

V týmové soutěží zatím vévodí Hornet před NHRC a zdá se, že mezi nimi se rozhodne .

Za to boj o 3 místo bude určitě ještě velice zajímavý neboť reálnou šanci mají RYO, Moribundus a RC Rally Club. V teoretické hladině se pohybují i Zava racing, Serpent a San carlo, kterého výkony mají vzestupnou tendenci.

Jak to vše tedy dopadne se dozvíme až  27. září pozdě odpoledne v Šumvaldě ale už za necelé dva týdny můžeme znát odpovědi na některé otázky.

Věříme, že se v sobotu 6.9. sejde v Karviné opět celá špička Moravia Cupu aby mohla válčit na Frantově trase o důležité body.

 

Kalendář závodů 2020

18.4 Cieszyn PL

2.5. Rychvald

16.5. Řepiště

6.6. Vysočina

27.6. Suchdol n. O.

29.8. Suchdol n. O.

5.9. Třanovice

26.9. Čelechovice

3.10. Šumvald