Tak už jdeme do finále...

02.10.2013 06:03

Za dveřmi je předposlední podnik letošní sezóny – nejvýchodnější rally  - 2. RC Rally Karviná.

Tento podnik může mnohé napovědět, kdo bude v Šumvaldě bojovat o konečné trofeje.

Na tuto rally se zaregistrovalo celkem 30 posádek.

Překvapením je, že letos v Karviné neuvidíme obhájce titulu Jirku z týmu Zava Racing. Bohužel jeho reklamní povinnosti mu znemožnily přihlásit se na tento podnik. Jeho nepřítomnost může zužit adepty na titul na 3 posádky. I když se může stát cokoliv a čistě matematicky na titul může stále dosáhnout až 7 posádek.

Velice vyrovnaná je situace i v kategorii Classic – kde jsou adepti na titul celkem čtyři. Zda v Karviné potvrdí svoji vzrůstající formu i domácí jezdec Honza – uvidíme v sobotu. Do jeho not může hrát právě znalost domácí tratě.

K trati nutno ještě říct, že karvinská speed aréna (jak ji někdo nazval v loňské debatě po závodech) doznala poměrně zásadních změn. K rychlé části, kterou všichni znají z loňska, přibyla velice technická část, kterou vytvořil Franta. Tato část posunula nájezdové časy skoro na dvojnásobek.

V nejmladší kategorii se boj o titul již zúžil jen na dva adepty. Tom s Oliverem budou určitě bojovat do posledních metrů – a ještě z daleka není rozhodnuto. Důležité slovo v tomto boji budou mít určitě technici a fakt jak se jím podaří naladit vozy na nadcházející podniky. Malým handicapem mluvícím proti Oliverovi bude skutečnost, že jej nepovede tentokrát zkušený Jirka.

V týmové soutěži se zdá být skoro rozhodnuto. Jelikož RYO team je jediným týmem, který z adeptů na celkové vítězství pojede s oběma vozy je dost pravděpodobné, že bude chtít již v Karviné potvrdit svojí letošní dominanci.

Jak to vše dopadne – uvidíme už za pár dnů….

 

Kalendář závodů 2020

18.4 Cieszyn PL

2.5. Rychvald

16.5. Řepiště

6.6. Vysočina

27.6. Suchdol n. O.

29.8. Suchdol n. O.

5.9. Třanovice

26.9. Čelechovice

3.10. Šumvald