Tak už jdeme do finále...

02.10.2013 06:03

Za dveřmi je předposlední podnik letošní sezóny – nejvýchodnější rally  - 2. RC Rally Karviná.

Tento podnik může mnohé napovědět, kdo bude v Šumvaldě bojovat o konečné trofeje.

Na tuto rally se zaregistrovalo celkem 30 posádek.

Překvapením je, že letos v Karviné neuvidíme obhájce titulu Jirku z týmu Zava Racing. Bohužel jeho reklamní povinnosti mu znemožnily přihlásit se na tento podnik. Jeho nepřítomnost může zužit adepty na titul na 3 posádky. I když se může stát cokoliv a čistě matematicky na titul může stále dosáhnout až 7 posádek.

Velice vyrovnaná je situace i v kategorii Classic – kde jsou adepti na titul celkem čtyři. Zda v Karviné potvrdí svoji vzrůstající formu i domácí jezdec Honza – uvidíme v sobotu. Do jeho not může hrát právě znalost domácí tratě.

K trati nutno ještě říct, že karvinská speed aréna (jak ji někdo nazval v loňské debatě po závodech) doznala poměrně zásadních změn. K rychlé části, kterou všichni znají z loňska, přibyla velice technická část, kterou vytvořil Franta. Tato část posunula nájezdové časy skoro na dvojnásobek.

V nejmladší kategorii se boj o titul již zúžil jen na dva adepty. Tom s Oliverem budou určitě bojovat do posledních metrů – a ještě z daleka není rozhodnuto. Důležité slovo v tomto boji budou mít určitě technici a fakt jak se jím podaří naladit vozy na nadcházející podniky. Malým handicapem mluvícím proti Oliverovi bude skutečnost, že jej nepovede tentokrát zkušený Jirka.

V týmové soutěži se zdá být skoro rozhodnuto. Jelikož RYO team je jediným týmem, který z adeptů na celkové vítězství pojede s oběma vozy je dost pravděpodobné, že bude chtít již v Karviné potvrdit svojí letošní dominanci.

Jak to vše dopadne – uvidíme už za pár dnů….

 

Informace o závodu

28.9.2019 - 2. RC Rally Čelechovice

Přihlášené posádky (14)

-------------------

Informace o závodu

5.10.2019 - 7. RC Rally Šumvald

Přihlášené posádky (4)

-------------------
 
Kalendář závodů

13.4. Suchdol n. O. (zrušeno)

11.5. Řepiště

25.5. Suchdol nad Odrou

8.6. Vysočina + MČR

29.6. Ťěšín - Polská strana

31.8. Suchdol n. O. (náhrada)

7.9. Třanovice

28.9. Čelechovice (nové)

5.10. Šumvald