Poslední zvonění…

12.10.2013 12:56

A je to tady!!! Druhá sezona nejmladší RC rally soutěže tedy Moravia Cupu se blíží ke konci. Před námi je poslední závod. Jak moc je vyrovnané startovní pole ukazuje fakt, že ještě není rozhodnuto o vítězi. Vše se tedy rozhodne až v Šumvaldě na historicky prvním podniku mimo moravskoslezský kraj.

 Na první místo mají možnost dosáhnout dvě posádky, i když faktem je, že Béďa pouze v případě svého vítězství, a zároveň Liborova horšího než 12. umístění. Tolik co se týče absolutního vítěze.

Co se týče pomyslné bedny – možnosti je  víc a k Liborovi, který na ni bude na 100% se můžou postavit Luboš, Jirka nebo Béďa. Jak to nakonec dopadne, budeme vědět v sobotu 19.10. kolem 17. hodiny.

Po zkušenostech s návštěvami posádek z jiných soutěží je možné, že i ony budou mít zásadní vliv na to, kdo bude druhým mistrem Moravia Cup RC Rally.

V nově vzniklé kategorii Classic je situace podobná, neboť o historický první titul se porvou na půdě olomouckého kraje dvě posádky  - Láďa  a Jirka Kl. Podobně je to i v boji o bronz, kde si to rozdají Honza K a Ondra Kl.

V týmové soutěži je již jasno, které týmy vystoupí na stupně vítězů. Jediné co  ještě není rozuzleno je to v jakém pořadí. Závodníci  RYO Rally teamu, Zava Racing a NHRC teamu budou bojovat o každičký bodík.

V této konkurenci nemůžou pořadím zamíchat“přespolní“ a tak bude velice zajímavé sledovat snažení všech zúčastněných.

 

Nakonec ještě situace v kategorii, která je příslibem toho, že Moravia Cup tady bude ještě za několik let a to v kategorii Rally Academy – tedy těch nejmladších.

Už delší dobu je jasné, že o titul si to rozdají Tom a Oliver.

 Po odchodu Míši  - jako loňského vítěze – do „velké“ kategorie se od první soutěže nejurputnější boj o vítězství vede právě mezi těmi dvěma.

Výhodou pro Toma bude 10ti bodový náskok, což znamená, že i v případě vítězství Olivera může skončit „až“ na 3.místě aby i tak svojí kategorii vyhrál. Myslím si ale, že v této kategorii nikdo nepojede dle „nějakých výpočtů“ ale od první RZty se bude bojovat naplno.

 

Je jasné, že se nebude bojovat pouze mezi všemi výše zmíněnými posádkami. Boje budou urputné o ten poslední možný bod, a když ani na ten se nedosáhne i o každé umístění blíž bodovaným místům.

 

Na závěr nutno podotknout, že svoji roli může opět sehrát i počasí a technická připravenost vozů. V této chvíli se neodpouští sebemenší zaváhaní. Jelikož do startu ještě v této chvíli chybí 7 dnů – předpovědi se poměrně různí. Od polojasna bez srážek až po poměrně slušný liják…

Je jasné, že v této chvíli je to pouze věštění ze skleněné koule ale každým dnem se tato předpověď bude víc přibližovat tomu, co zažijeme všichni na místě.

 

Takže ladit a připravovat -  a za týden na viděnou v Sumvaldě!

 

Kalendář závodů 2020

18.4 Cieszyn PL

2.5. Rychvald

16.5. Řepiště

6.6. Vysočina

27.6. Suchdol n. O.

29.8. Suchdol n. O.

5.9. Třanovice

26.9. Čelechovice

3.10. Šumvald