Ohlédnutí za 1. soutěží

16.04.2012 10:42

 

Tak a je to za námi – historický první soutěž nového podniku RC soutěží na severu Moravy a ve Slezsku je minulostí. Na startu se sešlo 17 posádek – což předčilo očekávání spolupořadatelů, kteří loni přišli s myšlenkou oživit tuto kategorii RC modelů v těchto lokalitách.

Co se techniky týče – bylo vidět, že jezdit se dá s mnoha typy podvozků, Jelikož povrch  byl vhodný i pro skoro sériové podvozky TT-01. Bylo taky na první pohled vidět, kdo už měl a má do činění s RC rally soutěžemi. Nikoho pak nepřekvapí, že pomyslnou „bednu“ obsadily jezdci, kteří tuto zkušenost mají – a nejen krátkou. Pro zbytek startovního pole to bylo opravdovým zážitkem vidět co lze po delší době umět s těmito auty na asfaltě. A co teprve až RZty budou na nezpevněném povrchu a šotolině..

Co se táče karoserii tak je zřejmé, že na Moravě je hodně oblíbená značka Subaru – Imprez jsme viděli ve startovním poli celých 9 (po jedné ve specifikaci 2004.2007.2008 a až 6 ve specifikaci 1998),po dva vozy Mitsubishi a Škoda a po jednom dodaly automobilky Nissan, VW,Honda a Citroen.

Pro prvně startující – a těch byla drtivá většina – byl tento závod zkouškou toho, co dokážou se svojí technikou. Dle výsledků jednotlivých RZt je vidět, že i pro nás  - prozatímní amatéry v oboru – byl tento podnik přínosem.  Skoro všichni se postupně zlepšovali a někdy rozhodovaly nejen celé vteřiny ale i desetiny…

Myslím, že na konci tohoto prvního šampionátu rozdíly mezi prvníma a posledníma budou mnohem menši. Taky věřím, že to byl první impuls aby se dalších podniků naplánovaných na letošní sezónu zúčastnilo mnoho dalších zájemců o tuto tak opomíjenou část RC sportu na severu Moravy.

Už teď se těšíme, co nás bude čekat na 1. Z.R. Pepsi rally Krnov. Tam teprve uvidíme co znamená rally.

Hanzel Henryk

RC team TRESTLES

 

Kalendář závodů 2020

18.4 Cieszyn PL

2.5. Rychvald

16.5. Řepiště

6.6. Vysočina

27.6. Suchdol n. O.

29.8. Suchdol n. O.

5.9. Třanovice

26.9. Čelechovice

3.10. Šumvald