Klid před bouří

07.10.2012 19:05

 

Poslední závod sezóny se pomalu blíží. Z tabulky předběžného pořadí je již jasné, že bitva o titul 1. Mistra MORAVIA CUP RC Rally se odehraje mezi domácí posádkou Jirky Záviše jedoucí se Škodou Fabia WRC EVO II a Béďou Štěpaníkem jedoucí taktéž se škodovkou ale ve specifikaci S2000. Zdá se , že Jirka se bude snažit na 100% využít domácího prostředí a nenechá si vítězství „ukrást před nosem“. Ale RC rally je nevyspitatelné… Tabulka však ukazuje i to, že určitých okolností se může pyšnit druhým místem i Béďa junior – ale pravdou je, že by se muselo přihodit mnoho spíše nepravděpodobných skutečností najednou.

Boj o poslední místo na „bedně“ bude mnohem pestřejší. Teoretickou šanci na třetí místo má až 6 posádek – praktickou – troufnu si říci, že tři. Boj bude probíhat mezi Subaru BéďiŠ ťěpaníka jr, Subaru Ládi Czyloka a Focusem Libora Zatloukala. Honza Šmarda se asi svojí neúčasti v Karviné připravil o boj o konečné 3.místo. V teoretické rovině vidím boj o konečný bronz i u Tomáše Šmída jedoucí s Civicem a Ondry Klicha pilotující další ze Subaru.

Je jasné, že se nebude jen bojovat o konečné umístění na bedně ale tuhý boj bude o každý bodík – tak jak je to zvykem letos na všech podnicích. Jde přece i o to, jak bude vypadat konečné pořadí na dalších místech  což je vlastně  boj o „čísla“ na sezónu 2013. 

 

Kalendář závodů 2020

18.4 Cieszyn PL

2.5. Rychvald

16.5. Řepiště

6.6. Vysočina

27.6. Suchdol n. O.

29.8. Suchdol n. O.

5.9. Třanovice

26.9. Čelechovice

3.10. Šumvald