Karvinská rally je za námi

17.09.2012 09:34

 

Předposlední závod letošního prvního ročníku je za námi. Karvinská nová trať přivítala 26 posádek  na startu a co je důležité i v cíli. I přes některé technické problémy ukončili tuto soutěž všichni. Trať prošla svojí závodní premiérou a zdá se, že ta byla úspěšná. Dle ohlasů zúčastněných posádek se jednalo pravděpodobně zatím o nejrychlejší trať šampionátu.

Hned po prvních rychlostních zkouškách bylo zřejmé , že boj o prvenství bude tuhý až do poslední RZty. Na prvenství si dělali zálusk – již klasicky ostřílení hoši – Jirka Z, Béďa a Libor a ze začátku taky i Láďa.  Na dalších pozicích bylo zřejmé, kdo je domácí a kdo přezbrojil a taky podle toho vypadal boj v první desítce. Co je důležité, že i přes menší technické problému některých nováčků časy, které zajížděli, byly velice zajímavé. Myslím, že všichni - Pavel K, Radim i Vojta nezapomenou na svojí premiéru v RC Rally.

Po přeskupení, které bylo již po 4 RZtě, pořád byli v boji o bednu všichni 4 závodníci. Největší boj byl o prvenství, kde se na čele střídal Jitka Z. z Liborem a to tak urputně, že před poslední  9. rychlostní zkouškou  byl rozdíl neuvěřitelných 0,321 s ve prospěch Libora. Jirka však v poslední RZtě jel na doraz a dokázal zvítězit.

Bojovalo se však i na dalších pozicích – a kompletní výsledky jsou samozřejmě k dispozici na stránce podniku v záložce "Kalendář". Myslím, že karvinská soutěž byla zase trochu jiná než předešlé, a že tak přispěla k různorodosti celého šampionátu.

 

Kalendář závodů 2020

18.4 Cieszyn PL

2.5. Rychvald

16.5. Řepiště

6.6. Vysočina

27.6. Suchdol n. O.

29.8. Suchdol n. O.

5.9. Třanovice

26.9. Čelechovice

3.10. Šumvald