Co nás čeká a nemine v roce 2013?

14.01.2013 14:00

 

Kalendář je již znám a mimo již známe soutěže je pro letošek i pár novinek. Letos se pokaždé podíváme jinam.

Na samo zahájení sezóny si svoji premiéru si odbudou kluci v Suchole nad Odroum – na první RC Rally Městis, kde se podíváme poprvé. Dle dostupných informací povrch by měl být kombinací několika druhů povrchu – od asfaltu přes šotolinu a kdy ví co ještě. Zdá se, že se máme na co těšit.

Krátce poté se přeneseme do Dětmarovic na druhý ročník Trestles RC Rally Dětmarovice ,kde letošní soutěž bude na 100% asfaltovém podkladě.Hostit nás budou kluci z Trestles Teamu . Možnost přesunutí pod střechu do haly letos není takže budeme doufat, že počasí bude letos umírněné.

Ještě před prázdninami se podíváme na trať, která v loňské sezóně vzbudila nejvíce diskuzí. Prostě ze všeho trochu a někdy i víc  - to je prostě Countryside Ondřejov, kde se organizace ujmou opěk kluci z Ryo Rally Teamu a v neposlední řadě všichni Ondřejované.

V prvním měsíci prázdnin na svojí premiéru čekají hoši z týmu San Carlo a pozvou nás na úplně novou trať do Polanky nad Odrou. Dle úvodních informací se bude jednat spíše o trať s převahou úseků hlíny a šotoliny – prostě rally jak má být.

Po zasloužilém odpočinku a době prázdnin a dovolených se týden po začátku nového školního roku přesuneme do Brantic, kde nás ZR Team pozve na další pokračování Rally Jeseník. Jelikož se  termín posunul víc k létu budeme doufat, že počasí dovolí vyniknout určitě špičkově připravené trase.

Říjen bude měsícem dvou soutěží.Začátek bude patřit Rally Karviná na karvinské speed aréně, která oprati loňsku byla prodloužená a bude to jedna z nejrychlejších soutěží letos.

Hned za dva týdny nás kalendář zavede na poslední soutěž sezóny- Hella RC rally Šumvald – pořadatelem bude týmNHRC. Mělo by se jednat o asfaltovou rally propojenou se slavnostním vyhlášením celé sezóny.

Toto je však ještě hodně daleko. Do té doby bude vybito spoustu baterek, sjeto hodně gum a zničeno několik karoserii.Budeme doufat, že letošní ačkoliv teprve druhý ročník bude pokračovat v nastoleném trendu z loňska a že i letos půjde hlavně o výbornou zábavu mezi stejně postiženýma lidmi.

 

Kalendář závodů 2020

18.4 Cieszyn PL

2.5. Rychvald

16.5. Řepiště

6.6. Vysočina

27.6. Suchdol n. O.

29.8. Suchdol n. O.

5.9. Třanovice

26.9. Čelechovice

3.10. Šumvald