A co děti? Mají o co hrát...???

11.10.2012 12:11

 

Situace před posledním závodem byla popsána níže ale nesmíme zapomenou taky na druhou vyhlášenou kategorii v tomto ročník Moravia Cup RC Rally. Tou je Rally Academy – teda boj dítek do 10-ti let věku. Tam je situace ještě zajímavější než u hlavní kategorie.

Na zisk titulu pořád můžou myslet tři posádky :Tomáš Bortel s Imprezou 1998,Michael Štěpaník se stejným vozem a Oliver Záviš jedoucí jediným Peugeotem specifikace S2000. Na medailové umístění dokonce čtyři - Karolina Volková (taky se Subaru Impreza ale 2004) však pouze teoretickou – to za předpokladu, že by Oliver ze závodu odstoupil a nebodoval. Ze hry je jen Aleš Czylok letos pilotující Focus WRC 1999 – jelikož se připojil později a má odjeto jen polovinu podniku.

Co znamená účast ve všech závodech je vidět na Tomáši Bortelovi. Bez jediné výhry okupuje 1.místo. Jemu k zisku historicky prvního titulu Rally Academy postačí neprohrát s Michealem Štěpaníkem a dokonce i skončit hned za nim. Míša  - pokud se zúčastnil vždy vyhrál a tak pro Toma bude asi nejdůležitější udržet si za sebou Olivera. Bude to však mít velice těžké – Oliver je přece jen na domácí půdě. Míšova neúčast na druhém podniku sezóny ho tak může připravit o možnost tuto kategorii vyhrát. V příštím roce vzhledem k svému věku totiž tuto kategorii opouští. Určitou , byť jen  teoretickou šanci má i Oliver to však za předpokladu, že by ani jeden z jezdců před nim nebodoval – tzn. že by oba  nedojeli do cíle.

Jak to vše skončí a kdo z mladých adeptů bude historicky prvním vítězem ve své kategorii budeme vědět 27.10. v odpoledních hodinách.

 

Kalendář závodů 2020

18.4 Cieszyn PL

2.5. Rychvald

16.5. Řepiště

6.6. Vysočina

27.6. Suchdol n. O.

29.8. Suchdol n. O.

5.9. Třanovice

26.9. Čelechovice

3.10. Šumvald