Statistika nuda je....

08.11.2013 17:12

Nežli se objeví první chystané novinky pro sezonu 2014 je zde ještě jedno malé ohlednutí za sezonou 2013.

Pár statistik taky neuškodí.

Celkem bylo v sezoně 2013 odjeto 59 RZet  v 7 podnicích. O vítězství v RZtách se podělilo 9 posádek.

Průměrný čas jednoho podniku byl 24 minut a 19 sekund (výpočet z času vítězů samozřejmě – většina z nás strávila na trati mnohém víc minut..)

Součet nejrychlejších času se zastavil na 2 hod 50 minut a 16 sekund (to je teda dost běhání…)

V sezoně bylo uděleno celkem 17 minut a 55 sekund penalizaci.

Penalizováno bylo 31 jezdců.(jedná se pouze udělené penalizace mino VP)

Pár NEJ sezony 2013:

Nejdelším závodem - dle nájezdového času vítěze - byla 2. RC Rally Karviná – 33:01,4 (dále pak 1.RC Rally San Carlo Ostrava 29:03,07 a 2. Countryside RC rally Ondřejov 28:12,7)

Nejkratším podnikem  byla 2.Trestles RC Rally Dětmarovice kde vítězi stačilo 9 minut 28 sekund a 8 setin (závod byl poznamenán mohutným lijákem a odjetím pouze 6 krátkých RZet– poznámka redakce)

Nejčastějším vítězem RZet byl Libor Zatoukal když vyhrál 23 z 59 RZet (dále pak Luboš Klinkáček 10 a Kamil Sedláček 6)

Nejčastějším vítězem RZet v kategorii Classic byl Ondra Klich když vyhrál 21 z 59 Rzet (dále pak shodně Láďa Czylok a Honza Košík 17)

Nejčastějším vítězem RZet v kategorii Ralyl Academy byl Tomášek Bortel když vyhrák 52 z 59 (!!!) RZet (dále pak Oliver Záviš 7)

Nejčastěji na stupni vítězů byl viděn Libor Zatloukal 5x  - 2 zlaté, 2 stříbro, 1bronz (dále pak Luboš klinkáček 4x  - 2,1,1, a Béďa Štěpaník  3x – 1,2,0)

Nejčastěji na stupni vítězů v kategorii Classic  byl viděn Láďa Czylok 6x -2 zlaté, 4 bronz (dále pak Ondra Klich 5x -  3,1,1, a Honza Košík 4x - 2,2,0)

Největší vzdálenost za svým koníčkem urazil Wojtek Firlit z Polska cca 3010 km (dále pak Honza Šmarda cca 2150 km )

Nejčastější penalizací bylo naražení do časomíry (dále pak předčasný start, servisování v zakázaném čase)

Nejvíc posádek se sešlo na 1. RC Rally Suchdol nad Odrou a 2. Rockstar Rally Jeseníky -34

Nejmíň posádek dorazilo na 1. RC Rally San Carlo Ostrava – 28

Nejmladším závodníkem byl Patrik Zatloukal – v srpnu mu bylo 5 let (první závod jel jako 4 letý)