Poslední podnik ročníku 1. Extrém rally je za námi

29.10.2012 09:45

Jak taky může vypadat RC rally jsme se mohli přesvědčit v sobotu 27.10. v den konání posledního podniku letošního Moravia Cupu. Tentokrát se předpovědi meteorologům vyplnily skoro na 100%. Že bude mokro – bylo jasné už od začátku týdne ale tolik vody čekal málo kdo. Ale i toto k RC rally patří a tak jsme mohli prožít jeden z extremních závodů. Bohužel, účast nebyla dle původní startovní listiny tak vysoká. Mnoho posádek se odhlásilo na několik dnů před startem – bohužel několik na poslední chvíli – což je proti pravidlům a vedení šampionátu se k této otázce určitě ještě vrátí.Přijeli i hosté z jiných šampionátu – plzeňského – 3 posádky, a libereckého 2 posádky. Je obrovská škoda, že počasí pokazilo veškeré několikatýdenní přípravy trati, která by v paprscích slunce patřila k nejkrásnějším v letošním roce. To co Jirka vymyslel na svých pozemcích, patřilo k tomu nej co jsme mohli v sezóně vidět. Počasí však udělalo své. I přes tyto jakže těžké podmínky byl závod nakonec odstartován a dokončen. Faktem je, že poprvé nedojely všechny posádky do cíle. Úbytek byl v počtu čtyř vozů. Počet plánovaných RZet byl ředitelem závodu změněn na 7 . Boje trvaly až do poslední RZty a na čele se děly věci.

Samotný fakt, že v cíli po 7. -poslední RZtě byl rozdíl mezi vítězem a druhým v cíli 0,830 sekundy a první čtyři se vměstnali do necelých 4 sekund – hovoří za své. Vítězství si vybojoval nakonec domácí Jirka Záviš  ( což potvrdilo jeho dominanci v letošním ročníku a po třech prvních a dvou druhých místech se stal historicky prvním vítězem Moravia Cupu), druhým v cíli byl liberecký Dalibor Adamec. Na stupně vítězů je pak jako třetí doprovodil Libor Zatloukal. Boj byl samozřejmě urputný o každičký bod a každé místo.