Krnov plný novinek - report

02.06.2012 14:14

Dne 26.5.2012 se konal dlouho očekávaný (opravdu dlouho  – když je to víc než měsíc tak se to táhne…) druhý závod letošního Moravia Cupu – 1. Z.R. Pepsi Rally Krnov.Tento se konál na soukromých pozemcích pořadatele Jirky Záviše a týmu Zava Racing v Borticích nedaleko Krnova..

Pro ty z nás co se účastnili loňského 1. Závodu RC Rally  (Krnovský rallysprint 2011) nebyl problém dorazit na místo konání na poprvé někteří jiní trochu bloudili). Počasí objednané pořadatelem bylo vynikající – ráno cca 12st C a slunečno  - posléze se teplota vyšplhala na krásných 22st C což při slunečném počasí bylo pro průběh celého podniku takřka ideální.

V čase určeném na příjezd a registraci dorazilo na místo všech 24 přihlášených posádek (o celých 7 víc než v prvním závodě v Dětmarovicích !!!). Připravená trať byla ve skvělé kondici a skládala se jak z rychlých pasáží na hlíně, asfaltové vložce a technické šotolinové části .Na přihlášené jezdce čekalo 9 záludných rychlostních zkoušek. Tentokrát poprvé bylo přistoupeno přeskupení po 4 RZ. Určitě tato novinka byla zajímavým zpestřením a pravděpodobně bude podobně postupováno ve zbytku závodů v letošním ročníku. Další novinkou bylo zveřejnění výsledků po každé odjeté RZtě přímo na webu šampionátu (pro ty ,kteří nemohli přijet a chtěli být „ u toho“). Výsledky byly na webu někdy dřív než na nástěnce v místě konání...Další novinkou byla obědová pauza kde pořadatel zajistil pro zájemce teplé jídlo (guláš skvělé kvality a chuti …děkujeme). Po celou dobu podniku byl non-stop otevřen bufet se vším možným počínaje sladkostmi, kávou, nealkem a pivem…

Co se týče průběhu celého závodu bylo od začátku vidět kdo je tady domácím. Od první RZty se ujal vedení domácí závodník Jirka Záviš (st.čislo 1) kterého pronásledoval průběžně první Béďa Šťěpaník(st.číslo 10). Na třetím se usadil Honza Šmarda(st.číslo 25 - závodník , který v prvním podniku chyběl ale po Krnově ho asi uvidíme až do konce šampionátu).Na čtvrtém místě se usadil Béďa  Štěpaník ml(st.číslo 11). který dýchal na záda Honzovi .Boj to byl až do konce těsný ale toto pořadí se až do konce závodu nezměnilo (i když 2 z 9 RZ vyhrál Béďa st. ale na Jirku to v souhrnu nestačilo). Velice milým překvapením bylo umístění kluků z Českého Těšína – Láďa Czylok (st.číslo 19) a Tom Šmíd (st.číslo 13)obsadili  v silné konkurenci  5. Respektive  8. místo. Je vidět, že výměna podvozku u prvně jmenovaného byla krokem správným směrem. To stejné lze bez pochyby tvrdit o Standovi  Mouralovi(st.číslo 6) kde rozdíl je ještě markantnější – krásné 7.místo.Pěkným  9.místem se blýskl pomocník domácího týmu Ondra Koštál (st.číslo 16)

Objevilo se i mnoho nových tváři v šampionátu. Někteří si sáhli hned na body - Miša Zatloukal st.číslo26 -6.místo,Vašek Vondák (toho času fotograf)st.číslo 21 – 11.místo,Pavel Knesl st.číslo 24 – 13.místo a taky skoro Kuba Charvát st.číslo 27- 16.místo ( nebýt technického problému v 7.RZtě byl by jeho výsledek mnohem lepší).  Z bratrské dvojice ze Suchdola se lépe dařilo Ondrovi Klichovi (st.č.17 – 12.místo)nežli Jirkovi (st.číslo 18 – 19.místo)Z Dětmarovického týmu si nejlépe vedl Roman Adamčík(st.číslo 4 – 10.místo) a na body taky po velkých technických problémech dosáhl Tom Hanzel (st.č.3 – 14.místo). Po technických problémech v 9 RZ daleko za očekáváním zůstal čtvrtý z Dětmarovic – Henryk Hanzel (st.číslo 5 – 17.místo).Poslední bod si odvezl z Krnova Pavel Bortel (st.číslo 9 – 15.místo).Pochválit je nutné i Frantu Knesla (st.č.22 – 18.místo) – kterého premiéra v rc rally byla milým překvapením.Se změnou karoserie se objevil Roman Dujka (st.číslo 7 – 20.místo) a zdá se, že výměna byal taky krokem správným směrem. Technické problémy se bohužel nevyhnuly  Rosťovi Volkovi a to ho zařadilo na 21.místo (st.číslo20).

Kategorii samou o sebe je RALLY ACADEMY  kde soutěží děti do 10 let. Při nepřítomnosti vítěze prvního podniku Michaela Štěpaníka zbyly v boji o body 3 posádky. Nejlépe si vedl (opět domácí )Oliver Záviš (st.číslo2), na druhém místě s minimálním odstupem skončil Tomáš Bortel (st.číslo 8) a třetí skončila při své premiéře -  první a zatím jediná dívka -  Karolína Volková (st.č.23).

Veškeré výsledky a odkazy na foto a video najdete jek v kalendáři podniků tak v záložce fotogalerie.

Krnov plný novinek je za námi.Dík patří pořadateli - Jirkovi Závišovi- nejen za skvělé připravené trasy ale i za veškeré zázemí, které bylo na profesionální úrovni. Teď přichází čas na zúčtování, testy a úpravy před dalším podnikem. Další setkání nadšenců RC Rally v Moravskoslezském kraji na nás čeká v červenci – tentokrát v Ondřejově u Rýmyřova na 1.RC Rally Coutryside.