Karviná je za námi – hurá na Šumvald!!!

06.10.2013 19:16

2.Karvinské rally je za námi. Počasí bylo vzhledem k možnostem ideální. Jen ranní mráz trochu všechny vyvedl z míry, neboť rtuť teploměru ráno v Karviné spadla na -3st. Sluníčko však udělalo své  a teploty se poté pohybovaly na příjemných 10-13 st.

Trať byla připravena na všech 30 posádek. Ze zdravotních důvodů nedorazila jedna posádka z Polska a tak na startu stálo 29 speciálů.

Tento podnik byl čistě záležitosti posádek Moravia Cupu neboť nikdo z „přespolních“ se na závod nepřihlásil.

Bojovat o  body dorazily všechny vozy ze špičky včetně obhájce prvenství z loňska – Jirky, který si dokázal zařídit svoje reklamní povinnosti tak aby mohl dorazit do Karviné a zůstat tak v boji o titul.

Trať byla poměrně zrádná, protože každá RZta se jela na všech typech povrchů, které se v Karviné nacházely. Na travnaté části se povrch měnil s přibývajícím sluníčkem a to tak, že na začátku mokrá trať postupně osychala. Jelikož se však slunce nedostalo všude i při poslední RZtě bylo ještě na části tratě poměrně dost kluzko. Nová, technická část se vyznačovala velice tvrdým povrchem, který s přispěním sluníčka se proměnil ve velice prašný povrch, kde prach byl všudypřítomný.

Od prvních metrů bylo jasné, že boj bude urputný. Všichni favorité se objevili v první pětce. Překvapením bylo, že se k nim přidal i Jakub. Jeho rostoucí výkonnost od Ostravské rally vyústila ve 2. místo hned v první RZtě.

Úvodní ,jak taky i druhou RZtu vyhrál Libor – a jako prozatím vedoucí muž letošního šampionátu potvrdil stabilní formu. Oba Béďové z RYO týmu se vešli do první desítky, kde si na začátku lépe vedlo určitě tomu mladšímu, který obsadil 3. příčku.

Při vzrůstající teplotě se pomalu začala vytvářet podoba výsledkové listiny.

Po 4 RZtě se na čele usadil Luboš, který zajížděl neskutečné časy a vzdaloval se tak konkurenci.

Kolem oběda po 5. RZtě  došlo k plánovanému přeskupení.

Do této chvíle se určité technické problému nevyhnuly skoro žádnému týmu či jednotlivci. Smolařem z top 10 byl určitě Honza Š, kterému se smůla lepila na paty. Domácí dráha určitě sedla Honzovi K, který od začátku nastolil vysoké tempo a šel za svou  první  výhrou v kategorii Classic.

Po přeskupení se i přes urputný boj v první osmičce nic nezměnilo. Luboš svůj náskok navyšoval a druhý Libor měl co dělat aby odepřel útok třetího Jakuba. Čtvrté místo uhájil Béďa před Jirkou.

Za nimi se objevili dva jezdci kategorie Classic kdy si Honza K vybojoval své první vítězství v této kategorii. Za nim dorazil zatím vedoucí muž této kategorie Láďa . Třetí místo v Classikách obsadil Tomáš Š - týmový kolega Ládi , který po problémech ze začátku sezóny potvrdil svou vzrůstající výkonnost. V Karviné poprvé na pomyslné stupně vítězů nevystoupal nikdo z bratrů Klichových, kterým se nevyhnuly taky technické problémy.

Boj vřel i v nejmladší kategorii kde svoji nadvládu z posledních podniků potvrdil Tomáš B a ukázal, že pokud jeho technici pracují na 100% a on tak má jistotu vozu – je ve své kategorii neporazitelný. Ve své kategorii vyhrál stylem start – cíl. Jako druhý dorazil do cíle jeho největší soupeř – Oliver. Technické problémy se nevyhnuly ani jemu. Třetí místo si odvezl nejmladší účastník Patrik a potvrdil tak fakt, že v příštím roce je s ním třeba počítat.

V týmech zvitězil přičiněním Libora - NHRC Team následován lídrem průběžného pořadí – RYO Rally Teamem s oběma Bedřichy. Bronz putoval poprvé H &CH Rally teamu díky Jakubovi.

Boje se netočily jenom o první místa ale i poslední bodíky a umístění. Do cíle dorazilo 28 z 29 posádek. Jediným odstoupivším byl Rosťa, kdy jeho vůz v 7 RZtě odepřel poslušnost a dál již nevyrazil.

Díky celosezónní práci Franty se mohl Karvinský podnik zařadit ke všem letošním vydařeným.

Věříme, že v následující sezóně se opět setkáme na této trati.

Karviná je za námi a tak jdeme do finále – hurá na Šumvald!!!